Jak możemy ćwiczyć siłowo w domu?

Jeżeli szukasz artykułu, w którym ktoś omówi w jaki sposób można wykonać trening siłowy bez sprzętu w domu to ten artykuł będzie idealny dla Ciebie. Omówię w nim jakie ćwiczenia można wykonać, aby przeprowadzić trening siłowy w domowych warunkach. Co Ci będzie potrzebne? Jedynie solidne krzesło i solidny stół. Bez zbędnych wprowadzeń, przejdźmy do ćwiczeń jakie możesz wykonywać mają do dyspozycji te dwa meble dostępne w każdym domu.
Zacznijmy od krzesła i od treningu nóg. Postaw je po swojej prawej lub lewej stronie, w zależności od tego, którą nogę chcesz trenować jako pierwszą.

 

Złap się za oparcie krzesła, nogę dalszą od krzesła podnieś wyprostowaną do góry przed siebie i spróbuj zrobić przysiad. Chodzi o zwykły przysiad na jednej nodze. Po kilku przysiadach zmień stronę krzesła i nogę. Jeżeli chcesz wykonać ćwiczenia na górne części ciała, to spróbuj wykonać pompki przy pomocy wspomnianego krzesła. Połóż nogi na krześle i zacznij wykonywać pompki z nogami w górze. Taka pozycja sprawi, że siła, którą musisz wykonać, żeby zrobić pompkę będzie zdecydowanie większa, niż siła której potrzebujesz, aby wykonać zwykłą pompkę. Jest to idealne ćwiczenie dla osób chcących ćwiczyć siłowo w domu.
Trudniejsza wersja ćwiczenia zakłada, położenie się pod stołem, złapaniem dłońmi krawędzi stołu i podciąganie się w takiej pozycji. Jest to odpowiednik ćwiczenia na drążku. Dasz radę? Sprawdź!