Kolagen w proszku – przepis na zachowanie młodości.

Młodość – przemija jak wszystko. Mimo tego jesteśmy w stanie zrobić sporo, by ją zatrzymać a przynajmniej spowolnić proces starzenia się. Sport, zdrowa dieta, pozytywne podejście do życia – to wszystko sprawia, że można wyglądać młodziej. Niedawno do tego grona dołączyło stosowanie kolagenu w proszku. To suplement diety, który pomoże opóźnić proces starzenia się skóry a nawet w pewnym stopniu go odwrócić. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, czy przepis na młodość istnieje naprawdę!

Czym jest kolagen?

Kolagen to włókniste białko, które jest budulcem tkanki łącznej. Stanowi około 30% wszystkich białek zidentyfikowanych w organizmie ludzkim i odpowiada za połączenia na poziomie komórkowym. Po 25 roku życia spada synteza kolagenu, co jest jednoznaczne ze spadkiem gładkości i jędrności skóry. Proces ten jest dość powolny i w dużej mierze zależy od genów oraz trybu życia. Niemniej jednak około 30 roku życia prawie każdy zauważa pierwsze zmarszczki, czy nieznaczną wiotkość skóry.

Jakie funkcje pełni kolagen w organizmie?

Kolagen przyspiesza gojenie ran i blizn oraz nadaje skórze elastyczność. Pozwala zachować odpowiednie nawilżenie, a więc sprężystość i zdrowy wygląd skóry, a także włosów i paznokci. Z czasem, gdy synteza kolagenu w fibroblastach spada, organizm zaczyna się starzeć. Czy można pozyskać to białko młodości w inny sposób? Na szczęście tak. Kolagen w proszku to bezpieczny suplement diety, który zapewni tkankom prawidłowy i zrównoważony rozwój.

Jak działa kolagen w proszku?

Kolagen pomaga w redukcji cellulitu i rozstępów. Hamuje powstawanie zmarszczek a na te, które się pojawiły, działa jak naturalny lifting. Będzie świetnym uzupełnieniem dla zabiegów odmładzających, które przeprowadza się w gabinetach kosmetycznych, bo wzmocni ich efekt od wewnątrz. Kolagen zredukuje przebarwienia na skórze i nada jej naturalny koloryt. Z uwagi na wysokie działanie nawilżające i napinające, może poprawić owal twarzy – zwłaszcza w połączeniu z masażem liftingującym.

Kolagen to także kuracja dla włosów i paznokci. Odżywi cebulki włosów i nawilży je, co sprawi, że będą zdrowe i lśniące. Wpłynie także na twardość płytki paznokcia, co pozwoli uniknąć jej rozdwajania się i łamania. Dzięki regularnemu stosowaniu kolagenu skóra staje się bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jaki promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza, czy suche powietrze w klimatyzowanych wnętrzach. Kolagen pomaga chronić komórki przed skutkami stresu oksydacyjnego, który ma ogromny wpływ na starzenie się.

Jak stosować kolagen w proszku?

Należy przyjmować jedną łyżeczkę (odpowiednik 2 gram) kolagenu wraz z pokarmem. Można dodać go do jogurtu, koktajlu, sałatki lub rozpuścić w wodzie. Przyjmowany z produktami o wysokiej zawartości witaminy C, zwiększa swoje działanie.