Dania z parówek czyli co zrobić z parówek na obiad?

Każdy z nas nie ma czasami czasu na robienie różnych rzeczy. Dotyczy to także gotowania. W tym artykule postaramy się pokazać, co ciekawego można zrobić z parówek.

SZYBKIE DANIA

Szybkie dania znane są oczywiście z tego, że przygotowuje się je w krótkim czasie. Nie każdy zawsze ma czas na gotowanie, a czasami nawet nie chce się tego robić. Czasami jest też tak, że posiadamy różne produkty w domu i zastanawiamy się, co moglibyśmy zrobić, wykorzystując je. Jednym z takich produktów, który zazwyczaj wiele osób ma w domu są parówki.

Co zrobić z parówek na obiad?

Jeśli masz parówki w domu oraz kompletnie nie wiesz, co przygotować na obiad oraz dodatkowo nie masz na to zbyt dużej ilości czasu na wykonanie tej czynności, to wiedz że świetnie trafiłeś. Co zrobić z parówek na obiad? Z parówek można zrobić naprawdę wiele różnych dań, których wykonanie jest naprawdę proste. Jednym z takich dań są parówki w cieście francuskim. Aby je przygotować należy owinąć parówkę w kawałku ciasta francuskiego, a następnie upiec całość w nagrzanym piekarniku. Danie to jest bardzo smaczne, a dodatkowo możemy jeść tak przygotowane parówki z ketchupem lub innymi sosami.

Poza parówkami w cieście francuskim można także wykonać zapiekankę z parówkami, hot-dogi, czy też zupę z parówkami i papryką. Hot-dogi znane są głównie jako jedzenie w restauracjach fast-food. Niemniej jednak my sami możemy wykonać takie danie. Dodatkowo do naszego hot-doga możemy dołożyć pokrojoną cebulkę, ogórki, czy pomidory. Aby wykonać zapiekankę z parówkami można wykorzystać makaron, groszek, ser, cebulę, ogórki, paprykę. Pokrojoną całość należy upiec w żaroodpornym naczyniu. Do zupy z parówek i papryką można dodać cukinię, cebulę oraz inne składniki.

JAKIE PARÓWKI KUPOWAĆ?

W sklepach spożywczych możemy znaleźć bardzo różnorodne produkty od różnych producentów. Przy zakupie parówek warto zwracać uwagę na to, z czego zrobione są wybrane przez nas parówki. Warto zwrócić uwagę również na to, jaka jest ilość mięsa w parówkach oraz na datę ważności.