Sałatka z szynką parmeńską i fetą czyli pomysł na ciekawą sałatkę

Czasami każdemu z nas nudzą się przepisy na różne dania, które przygotowujemy na co dzień. W tym artykule przedstawimy pomysł na sałatkę, która z pewnością zadowoli niejedną osobę o wytrawnych kubkach smakowych.

SAŁATKI NA CO DZIEŃ

Istnieją takie dania, które wielu z nas przygotowuje i spożywa na co dzień we własnym domu. Są to dania, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Każdy może mieć oczywiście inne preferowane przez siebie dania, ale sałatki należą do takich dań, które są popularne w wielu domach. Dlaczego tak wielu ludzi lubi jeść sałatki? Odpowiedzieć na to pytanie może sobie każdy z nas. Niemniej jednak większość osób odpowiedziałaby, że ze względu na ich smak i jest to całkowita prawda, ponieważ wiele przepisów na sałatki jest bardzo ciekawych. Można je przygotowywać na śniadania, obiady, ale również na uroczyste kolacje.

CZY SAŁATKI SĄ ZDROWE?

Nie zawsze wszystkie sałatki są zdrowe. Wynika to między innymi z tego, że do wielu z nich dodaje się majonez, ketchup i inne sosy, które nie należą do najzdrowszych ze względy na ich skład. Niemniej jednak dodanie małych ilości różnych sosów do sałatek także nie jest bardzo złe, ponieważ organizm potrzebuje różnorodności pod względem spożywanych produktów. Jeśli zależy nam na całkowicie zdrowych sałatkach, to z pewnością powinny składać się one z warzyw, owoców, serów i innych składników, które są zdrowe i posiadają w swoim składzie wiele składników odżywczych.

PRZEPIS NA CIEKAWĄ SAŁATKĘ – sałatka z szynką parmeńską i fetą 

Jeśli spodziewasz się w swoim domu gości, chcesz spędzić miły wieczór ze swoim partnerem lub po prostu zjeść coś pysznego, a nie masz na nic pomysłu, to sałatka z szynką parmeńską i fetą może okazać się całkowitym strzałem w dziesiątkę. Sałatka ta jest smaczna, a dodatkowo można naprawdę się nią najeść. Aby ją przygotować wystarczy kilka składników. Czas jej przygotowania także nie jest bardzo długi, więc można ją przygotować, gdy zaskoczą nas goście. Do przygotowania takiej sałatki potrzebujemy sałaty, pomidory, ser feta, szynkę parmeńską, pestki dyni, ziarenka słonecznika, oliwę, sok z cytryny oraz sól i pieprz. Składniki należy pokroić, a następnie wszystko wymieszać. Smacznego!

Pyszne sałatki oraz wiele innych dań znajdziesz na stronie dostawcy posiłków w Łodzi na e-catering.net