Szybki i łatwy przepis na zupę z brokułów i szpinaku

Współczesne czasy pozbawiają nas nadmiaru wolnego czasu. Żyjemy szybko, a przy tym szukamy rozwiązań w jaki sposób zdrowo się odżywiać. Jeśli decydujemy się na własnoręczne przygotowywanie posiłku, warto żeby były one dość łatwe, a ich przyrządzenie nie powinno zajmować zbyt wiele czasu.
Świetnym daniem, które idealnie wpisuje się w powyższe założenia, a przy tym świetnie smakuje i jest naprawdę zdrowe, jest zupa krem szpinakowo brokułowa.

Jak przyrządzić zupę ze szpinaku i brokułów?

Nie ma nic trudnego w przyrządzeniu pysznej zupy szpinakowo-brokułowej. Należy zacząć od przysmażenia czosnku i cebuli, które później zalewa się bulionem warzywnym. W następnej kolejności wrzuca się rozdzielone różyczki z brokuła oraz przyprawy. Na sam koniec, kilka minut przed końcem gotowania, dodaje się szpinak. W innym przypadku jego liście zwiędłyby w zupie, tracąc wszystkie substancje odżywcze i zmieniając kolor. Całość wywaru miksujemy blenderem.

Zielona zupa z brokułów i szpinaku jest pełna wapnia, żelaza i błonnika, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie i kondycję. A przy tym miseczka tego dania to wyłącznie 125 kcal.