Kapsułki kompatybilne — czy warto oszczędzać na jakości?

Ekspres kapsułkowy to popularne urządzenie, charakteryzujące się łatwością w użytkowaniu i szerokim wyborem rodzajów kaw. Aby przyrządzić ulubiony napar, wystarczy umieścić w odpowiednim miejscu specjalną kapsułkę, bo właśnie w tej formie kupuje się kawę. Jak należy dopasować kapsułki do ekspresu? Czym są kapsułki kompatybilne i czy warto je wybierać?

W czym tkwi sekret kawy w kapsułkach?

Kawa w kapsułkach jest coraz częściej wybierana zamiast tradycyjnych, zmielonych ziaren. Ekspresy kapsułkowe działają w bardzo podobny sposób, co urządzenia ciśnieniowe. Woda, która została podgrzana do pożądanej temperatury, zostaje następnie wstrzyknięta do kapsułki wypełnionej kawą. Napar najczęściej jest jeszcze filtrowany, a następnie spływa przez wąskie otworki prosto do podłożonej filiżanki lub kubka.

Smak kawy uzależniony jest jednak nie tylko od zakupionych kapsułek, ale także samego ekspresu i m.in. temperatury wody, jaka zostanie wlana do urządzenia. Atutem kapsułek jest przede wszystkim szeroki wybór — możesz przyrządzić wiele tradycyjnych kaw takich jak espresso czy lungo, a przy pomocy spieniacza także latte machiato, cappucino, czy flat white!

Jakie kapsułki do ekspresu wybrać?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, np. jakie kapsułki pasują do Nespresso? Wszystko tak naprawdę zależy od ekspresu, jaki zostanie zakupiony. Zaleca się wybierać kapsułki producenta ekspresu. Dlaczego jest to takie ważne? Wybór takich kapsułek to przede wszystkim gwarancja świeżości. Możesz mieć pewność, że kawa nie leżała przez wiele miesięcy na sklepowej półce, czy też w magazynie.

Jak wiadomo, świeżość to po prostu jakość. Jeśli zależy Ci na tym, by kawa była świeża i zwyczajnie smaczna, wybór odpowiednich kapsułek znacznie Ci to ułatwi. I choć zamienniki oryginalnych kapsułek posiadają najczęściej niższe, zachęcające ceny — większość osób zauważa znaczne różnice pomiędzy kawami z poszczególnych kapsułek. Są one na tyle duże, że w ogólnym rozrachunku to się po prostu nie opłaca. Co więcej, kupując oryginalne kapsułki w kilku, dużych zestawach, ceny zazwyczaj są niższe, a co się z tym wiąże — zbliżone do tańszych zamienników.

Czy zamienniki kapsułek to dobre rozwiązanie?

Zamienniki dla kapsułek charakteryzują się gorszym smakiem, jednak to w dużej mierze one przyczyniają się do obniżenia ceny oryginałów. To naturalne działanie, którego producenci podejmują się, gdy na rynku pojawia się podobny produkt.

Kawa w kapsułkach jest wygodna i szybka w przygotowaniu. Nie bez powodu na to rozwiązanie decyduje się coraz to więcej osób. Jeśli jednak zależy Ci na wykorzystaniu pełnego potencjału urządzenia, postaw na wysokiej jakości kapsułki, pochodzące od producenta ekspresu. Firmy oferują dzisiaj ogrom możliwości. Możesz zakupić kawę dowolnego rodzaju i w dowolnym smaku. W zależności od Twoich preferencji — możesz wybrać się do sklepu stacjonarnego, jak i zrobić zakupy internetowe. Nie rezygnuj z jakości, by zaoszczędzić kilka złotych.