Czy Wiliam Szekspir żył naprawdę? Poznaj teorie na temat wybitnego dramaturga!

William Szekspir uchodzi za jednego z najwybitniejszych twórców literatury brytyjskiej. Jego dzieła, które według szacunków doczekały się około 4,5 miliarda kopii są znane i czytane na całym świecie, a wiele z nich weszło do polskiego kanonu lektur szkolnych. Kto nie słyszał o takich dziełach jak „Hamlet”, „Makbet”, czy „Romeo i Julia”?

Sporo jego dramatów i tragedii doczekało się także realizacji kinowych lub stało się inspiracją dla innych artystów. Chcesz sięgnąć po oryginały tych dzieł? Już dziś doszlifuj swój angielski online i zabierz się do czytania! A może i Ty doszukasz się w twórczości dramaturga dowodów na szereg istniejących na jego temat teorii spiskowych?

Czy twórczość Szekspira jest rzeczywiście jego autorstwa?

Jak wielu innych wybitnych twórców, również William Szekspir wzbudzał na przestrzeni lat zainteresowanie humanistów, historyków i naukowców. Chcąc poznać bliżej historię tego urodzonego niemalże 500 lat temu pisarza, wielu badało jego losy. Co interesujące, na jaw wyszedł fakt, że jego rodzice byli niepiśmienni, zaś sam Szekspir ze względu na miejsce zamieszkania mógł mieć bardzo ograniczony dostęp do edukacji i zdobycia szerokiego życiowego doświadczenia. Dodatkowo rzekomo również córki dramaturga były niepiśmienne. Zwolennicy teorii spiskowych często stawiają więc pytanie: czy gdyby rzeczywiście stworzył on tyle wybitnych dzieł, nie nauczyłby swoich dzieci pisać?

Jeśli nie Szekspir, to kto?

Jeżeli to istotnie nie on sam stworzył dzieła, które są mu przypisywane, kto stoi za ich powstaniem? W tym przypadku także pojawia się mnóstwo domysłów i spekulacji. Ze względu na fakt, że William Szekspir związany był z pracą w teatrze, możliwe jest, że autorzy, których tam poznał, z różnych przyczyn i na różnych warunkach, posłużyli się jego tożsamością, sami pragnąc zachować anonimowość. Chcesz zapoznać się z oryginałami dzieł, które być może stworzyli tak naprawdę Edward de Vere lub Francis Bacon? Poćwicz swój angielski w Krakowie lub w innym mieście i czytaj książki w oryginalnym języku!