Zapiekanka z warzywami na patelnię i mięsem mielonym

Mimo, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia – obiad również jest bardzo ważny. Nie powinniśmy więc o nim zapominać. Warto, aby obiad był posiłkiem sycącym oraz zdrowym.

DLACZEGO OBIAD JEST WAŻNY?

Obiad jest bardzo ważnym posiłkiem w ciągu dnia, mimo że śniadanie jest najważniejsze. Nie powinno się z niego rezygnować, a dodatkowo warto, aby posiłek ten był zdrowy i sycący. Również ważne jest, aby obiad dostarczał organizmowi wiele cennych witamin, składników odżywczych, abyśmy mogli jak najlepiej funkcjonować przez dalszą część dnia.

Zapiekanka z warzywami na patelnię i mięsem mielonym – POMYSŁ NA ZDROWY I PYSZNY OBIAD

Osoby, które szukają przepisu na zdrowy i pyszny posiłek obiadowy – trafiły w bardzo dobre miejsce! Zapiekanka z warzywami na patelnię i mięsem mielonym – to coś, co jest naprawdę warte spróbowania. Przygotowanie takiego dania nie zajmuje całego dnia, a w trakcie spożywania będziemy mieli pewność, że wcale nie traciliśmy czasu na przygotowanie. Jak więc zrobić taką zapiekankę? W pierwszym kroku warto ugotować warzywa, lub wrzucić je na patelnię i w ten sposób ugotować. Następnie należy ugotować makaron i usmażyć mięso mielone. W dalszym kroku należy wymieszać warzywa z makaronem, przełożyć to wszystko na patelni i chwilę smażyć. Później można przełożyć całość do szklanej miski lub nakładać danie z patelni. Warto doprawić całość solą i pieprzem, a następnie posypać wierzch zapiekanki startym serem.

INNE POMYSŁY

Jeśli nie jadasz mięsa lub akurat go nie posiadasz – nic nie szkodzi! Zapiekankę możesz przygotować bez mięsa. Zapiekanka z makaronem i warzywami również jest bardzo smaczna. Jeśli nie chcesz całości przygotowywać na patelni, to możesz całość upiec w piekarniku. W internecie znajduje się wiele przepisów, za pomocą których można przygotować pożywny posiłek dla siebie i całej rodziny. Najczęściej do zapiekanki warzywnej z makaronem dodaje się marchewki, brokuły, fasolę, groszek, kukurydzę, ziemniaki, seler, cukinię. Nie ma znaczenia, czy warzywa są świeże, czy mrożone kupione w sklepie.