Zaplecze sanitarne imprezy masowej – podpowiadamy!.

Impreza masowa jest nie lada wyzwaniem dla organizatorów. Zwłaszcza taka, która będzie miała miejsce na zewnątrz. Jeżeli chodzi o liczby, impreza masowa na powietrzu liczy sobie minimum 1000 osób, a taka odbywająca się w hali lub na sali koncertowej minimum 500. Po stronie organizatora należy zapewnienie wszystkim nie tylko bezpieczeństwa, ale i odpowiedniego zaplecza sanitarnego. Poniżej podpowiadamy, o czym należy pamiętać i jakie obowiązki ciążą na organizatorze.

Ile toalet powinno być na imprezie masowej?

Przed przystąpieniem do działań przede wszystkim należy zdobyć pozytywną opinię od Państwowego Inspektora Sanitarnego. Aby ją otrzymać, należy zrobić szacunki, dopasowując liczbę toalet do liczby ludzi, którzy będą obecni na imprezie masowej. Najważniejsze jest to, że w żadnym wypadku nie można przyjmować przybliżonych wyliczeń. Liczba toalet na imprezie masowej jest określana w aktualnych przepisach prawa.

W przypadku imprez masowych do 1000 osób przepisy określają, że powinny się na nich znaleźć 4 mobilne toalety. Jeżeli na wydarzeniu będzie przebywało od 1000 do 10 000 osób, należy tę liczbę podzielić przez 250, a także przez 750, a następnie te wyniki dodać do siebie. Przy naprawdę dużych imprezach, gdzie liczba uczestników będzie wynosiła powyżej 10 000, należy dzielić przez 250, 750 oraz 1000 i tak jak poprzednio wyniki dodać do siebie.

Najlepsze toalety na imprezy masowe

Wybór toalet najlepiej zaplanować zależnie od rodzaju i wielkości imprezy. Jeżeli chodzi o nowoczesne, wygodne toalety Kraków jest miastem, gdzie firma śmieci.eu wiele razy dbała o najwyższej jakości zaplecze sanitarne.

W jej ofercie znaleźć można najróżniejsze modele toalet dostosowane do praktycznie każdych warunków. Na mniejszych imprezach masowych czasem wystarczą zwykłe mobilne kabiny. Należy jednak pamiętać o tym, żeby zapewnić również obecność toalet dla osób niepełnosprawnych. Nowoczesne toalety są wyjątkowo trwałe i zbudowane z odpornych na uszkodzenia materiałów. Dodatkowo producent zawsze dba o estetykę, dzięki czemu ich obecność na imprezie masowej nie kłuje w oczy.

Jeżeli chodzi o wynajem toalet Radom to miasto, gdzie organizowanych jest wiele mniejszych lub większych imprez, a firma śmieci.eu regularnie dostarcza na nie swoje kabiny.

Funkcjonalne toalety na imprezy masowe

Na duże imprezy warto dostarczyć toalety z umywalkami. Takie rozwiązane jest bardzo higieniczne i praktyczne, a przy okazji z pewnością spotka się z aprobatą osób uczestniczących w wydarzeniu.

Większość organizatorów bardzo starannie przestrzega wszystkich przepisów, jednak wybór rodzajów toalet nieraz leży poza zasięgiem ich kompetencji. W tym momencie bardzo ważne jest, aby firma, która toalety dostarcza, oferowała również fachowe doradztwo i wsparcie. Dzięki temu organizator będzie mógł dokonać optymalnego wyboru, zapewniając uczestnikom maksymalną wygodę. Wynajęcie toalet dopasowanych do charakteru imprezy pozwoli także oszczędzić pieniądze.