Dlaczego warto pokochać teatr?

Mówi się, że teatr odszedł już do lamusa. Że kochają się w nim tylko nieliczni, ludzie starej daty albo z wyższych sfer. My uważamy, że teatr jest dla każdego i z całą pewnością każdy może się w nim zakochać. Wystarczy tylko znaleźć miejsce dla siebie.

Teatr to prawdziwe emocje

Głównym zadaniem teatru było, jest i będzie opowiadanie historii. Opowiadanie oczywiście za pomocą słów, gestów, dźwięków, a zatem wszystkiego tego, co pozwala widzowi wczuć się w sytuację bohatera i zrozumieć otaczający go świat. Czym więc różni się teatr od kina? Między innymi tym, że w teatrze emocje są na wyciągnięcie ręki, a widz łatwiej może poczuć, że jest częścią przedstawienia. Uczestniczy w tym, co odbywa się na scenie. Nierzadko zresztą reżyserowie decydują się na uwzględnienie uczestnictwa publiki, by zapewnić nam jeszcze więcej atrakcji. Ale to tylko jeden powód, aby pokochać teatr.

Gwiazdy na scenie, nie na srebrnym ekranie

Czy gdziekolwiek indziej możemy zobaczyć gwiazdy zatapiające się w rolę, wsiąkające w napisaną przez scenarzystę historię? Ulubione aktorki i aktorzy, znakomici artyści – to właśnie jeden z głównych powodów, dla których warto zakochać się w teatrze. Bo chociaż wielu tych twórców możemy zobaczyć na domowym srebrnym ekranie, teatr pozwala skupić się na nich, przyglądać uważnie i doświadczać magii aktorstwa – przemienienia tekstu w prawdziwą sztukę. Teatr w Warszawie pozwala nam uczestniczyć w spektaklach, w których biorą udział wielcy aktorzy polskiej sceny. Ale nie tylko. Gromadzi także mniej znanych, a równie znakomitych artystów, których nigdy nie poznalibyśmy w innych sposób. Teatr zbliża do sztuki aktorskiej i pozwala znacznie poszerzyć horyzonty.

Istnieje wiele powodów, żeby zakochać się w teatrze. Magiczne miejsca, doskonała scenografia, idealnie dobrane scenariusze czy też gra z konwencjami i tradycją. Teatr nie odszedł do lamusa, ale ciągle rozwija się i udowadnia, że z łatwością można go pokochać niezależnie od tego, ile mamy lat i jakie doświadczenia za sobą. Zajrzyj na https://teatrkomedia.pl/ i poczuj emocje!