Piękna Wisła i jej atrakcje

Wisła jedna z najciekawszych beskidzkich atrakcji – często można usłyszeć podobne opinie. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego ludzie tak mówią, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. W kolejnych jego akapitach znajdziesz największe atrakcje Wisły, które na pewno przekonają Cię o uroku tego miejsca. Zapraszamy do lektury.

Atrakcje Wisły

W tym fragmencie znajdziesz najciekawsze miejsca Wisły. Warto zobaczyć je na własne oczy, aby przekonać się, jak wiele radości i satysfakcji może przynieść zwiedzanie. Oto największe atrakcje Wisły:

  1. Dolina Białej Wisełki – bardzo urokliwe i przyjemne dla oka miejsce. Jeśli uwielbiasz długie spacery w otoczeniu pięknej przyrody, Dolina Białej Wisełki jest idealnym miejscem dla Ciebie. Można wybrać się tutaj na romantyczny spacer, rodzinną wędrówkę lub samotną wycieczkę. Warunki do wszelkich wędrówek są tutaj bardzo dobre.
  2. Wodospad w Wiśle Czarne – wodospady są piękne i potężne, potrafią zrobić niemałe wrażenie. Jeśli jeszcze nigdy nie miałeś okazji zobaczyć go na żywo, warto się tutaj wybrać.
  3. Deptak i rynek w Wiśle – tutaj znajdziesz wszystko to, co potrzebne turystom; Informację Turystyczną, sklepiki z pamiątkami, restauracje i kawiarenki.
  4. Myśliwski zameczek Habsburgów w Wiśle – stoi w centrum miasta i godnie prezentuje stare wiślańskie budownictwo. Myśliwski zameczek warto zobaczyć na żywo, jest naprawdę imponujący.
  5. Muzeum Beskidzkie – jeśli nie ma dla Ciebie porządnego zwiedzania bez pobytu w muzeum, koniecznie zajrzyj tutaj przy okazji zwiedzania Wisły. Znajdują się tutaj wystawy stałe oraz czasowe, prowadzone są także różne warsztaty. Obok muzeum znajduje się Enklawa Budownictwa Drewnianego, dla której także warto poświęcić trochę czasu podczas zwiedzania. W sezonie odbywają się tutaj różne imprezy kulturalne, co jest niemałą atrakcją dla turystów. Muzeum znajduje się przy ul. P. Stellera i ma swoją stronę internetową, na której można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat biletów, wystaw i zwiedzania.